Домой Polish — mix Prezes JSW o rynkowych szansach i priorytetach do wykonania

Prezes JSW o rynkowych szansach i priorytetach do wykonania

165
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Ubiegły rok był udany dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zysk netto wyniósł 2,543 mld zł. Dobrym wynikom finansowym sprzyjały głównie wysokie ceny surowców. Średnia cena węgla koksowego dla odbiorców zewnętrznych wyniosła 656,70 zł za tonę,
— Wynik finansowy za miniony rok był rzeczywiście dobry, ale to nie oznacza, że gwarantuje nam dobrobyt do końca naszych dni. Nie możemy zapominać o tym, że tak naprawdę jeszcze rok temu JSW stała na skraju bankructwa — zaznaczył Daniel Ozon, prezes zarządu JSW w «Jastrzębskim Węglu» wydawanym przez Jastrzębską Spółkę Węglową.
Prezes Ozon wskazał, że osiągnięte zyski pozwalają spółce powoli wracać do normalności. Ważne dla przyszłości JSW będą przede wszystkim inwestycje.
— Pamiętajmy o tym, że przez lata kryzysu w samej JSW i w spółkach grupy inwestycji praktycznie nie było. W samych robotach korytarzowych mamy do nadrobienia zaległości w postaci 5 tysięcy metrów. Teraz nie dość, że musimy nadrobić stracony czas, to jeszcze przygotować grupę na czasy dekoniunktury. Bo to, że ona nadejdzie jest pewne, pytanie tylko, kiedy? I jak będziemy do niej przygotowani? Na razie rynek nam sprzyja, ale już zauważamy małe, ale systematyczne wahnięcia cen węgla koksowego — podkreślił prezes Ozon.
Strategia Grupy JSW do 2030 roku zakłada inwestycje w Grupie na poziomie około 19 miliardów złotych. Te inwestycje mają zapewnić Grupie Kapitałowej systematyczny rozwój, w tym produkowanie większej ilości węgla koksowego i koksu.
Czytaj też: oraz

Continue reading...