Домой Polish — mix Fenomenalny finisz Marcina Lewandowskiego. Polak zdobył srebrny medal mistrzostw Europy w Berlinie

390
0

1350 metrów biegł z tyłu, ale został wicemistrzem Europy
Fenomenalny finisz Marcina Lewandowskiego w biegu na 1500 metrów na mistrzostwach Europy w Berlinie. Polak zaatakował na prostej i został wicemistrzem Europy.
Polak przez większość dystansu trzymał się na końcu stawki. 150 metrów przed metą zaatakował. W błyskawicznym tempie mijał kolejnych rywali. Nie zdołał tylko wyprzedzić tylko jednego z trzech braci Ingebrigtsenów.
Który ja byłem, pierwszy czy drugi? Przyjechałem z siódmym wynikiem w Europie, a zostałem wicemistrzem Europy. Zaryzykowałem i się udało. Jestem już na tyle doświadczonym zawodnikiem, że mogłem sobie pozwolić na bieg z tyłu. A że mam trochę szybkości i duzo energii, zdołałem wyprzedzić wszystkich, oprócz jednego biegacza. Jestem szczęśliwy