Домой Polish — mix Prof. Dudek: Nowoczesna jest w fazie agonalnej

Prof. Dudek: Nowoczesna jest w fazie agonalnej

41
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Prof. Dudek: Nowoczesna jest w fazie agonalnej — Kamila Gasiuk-Pihowicz i pięcioro innych posłów Nowoczesnej dążą do utworzenia wspólnego klubu parlamentarnego. N i PO. Przeciwna temu jest Katarzyna Lubnauer. — Rozpad Nowoczesnej jest nieunikniony, tego już nikt nie zatrzyma. To skończy się tak, że
Kamila Gasiuk-Pihowicz i pięcioro innych posłów Nowoczesnej dążą do utworzenia wspólnego klubu parlamentarnego. N i PO. Przeciwna temu jest Katarzyna Lubnauer. — Rozpad Nowoczesnej jest nieunikniony, tego już nikt nie zatrzyma. To skończy się tak, że znacząca część działaczy znajdzie się w Platformie, a zostanie jakaś wydmuszka, którą pani Lubnauer będzie podtrzymywała jako element negocjacyjny, żeby uzyskać dobre warunki ostatecznego połączenia z PO — komentuje w rozmowie z Interią Prof. Antoni Dudek, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zdjęcie
Posłowie Nowoczesnej, którzy chcą połączenia klubów PO i. N / fot. Andrzej Iwanczuk / Reporter
W środę rano szefowa klubu parlamentarnego Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz wraz dwoma innymi członkami prezydium klubu podpisała się pod uchwałą «za powołaniem wspólnego koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska».
Jednak chwilę później uchwałę odrzucił klub Nowoczesnej.
Szefowa partii Katarzyna Lubnauer oświadczyła, że «Gasiuk-Pihowicz zachowała się wbrew woli partii».

Continue reading...