Домой Polish — mix Marsz z udziałem Tuska. TVP informowała o „niskiej frekwencji”, rzecznik ratusza o...

Marsz z udziałem Tuska. TVP informowała o „niskiej frekwencji”, rzecznik ratusza o 45 tys. osób

160
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Ulicami Warszawy przeszedł w sobotę marsz „Polska w Europie”, którego punktem kulminacyjnym były przemówienia polityków. Po wydarzeniu zaczęły…
Kamil Dąbrowa przekazał na Twitterze, że marsz „Polska w Europie” przebiegł spokojnie. Powołując się na Centrum Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego rzecznik warszawskiego ratusza przekazał, że uczestniczyło w nim około 45 tys. osób. Inne dane nieoficjalnie przekazała policja. PAP powołując się na źródła ze służb podał w mediach społecznościowych, że w wydarzeniu brało udział 7 tys. uczestników.
Dziennikarze TVP Info jeszcze podczas marszu informowali o „niskiej frekwencji na marszu z udziałem Donalda Tuska”, obrazując to nagraniami z Warszawy. Konrad Piasecki udostępnił screen z innym paskiem, który w telewizji pojawił się po godz. 12. „W Warszawie zebrała się niewielka grupa sympatyków D. Tuska” — brzmiał podpis. Dziennikarzowi odpowiedziała w komentarzu Katarzyna Lubnauer, która udostępniła zdjęcie ukazujące zgromadzony przed sceną tłum ludzi.
Na początku przemówienia Donald Tusk zaznaczył, że pojawił się na marszu zaplanowanym na 8 dni przed wyborami do europarlamentu, by „powiedzieć wszystkim Polakom, jak ważne są to wybory”.

Continue reading...