Домой Polish — mix Policja na tropie filmu Sekielskich. Mocne słowa ministra

Policja na tropie filmu Sekielskich. Mocne słowa ministra

169
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Zdaniem generała Adama Rapackiego, byłego wiceszefa MSWIA — wysyłanie policjantów do zabezpieczania porządku podczas projekcji filmu Tomasza Sekielskiego jest niepotrzebne. — Nie rozumiem zagrożenia wynikającego
Przypomnijmy, jak ujawniły w czwartek media, funkcjonariusze w całej Polsce mają informować o wszelkich próbach publicznego odtwarzania filmu «Tylko nie mów nikomu». Wytyczne w tej sprawie dostali m.in. gdańscy mundurowi, którzy mają przekazywać oficerowi dyżurnemu informacje o każdej projekcji filmu np. w restuaracji lub w klubie. — Wszelkie działania podyktowane są potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa osobom gromadzącym się oraz porządku publicznego na miejscu ewentualnych tego typu wyświetleń, a także w ich okolicy — zapewniała nas rzecznik pomorskiej policji Joanna Kowalik-Kosińska.
Nieoficjalnie mówi się, że nadgorliwość pomorskich mundurowych nie wzięła się przypadkowo. W poniedziałek, dwa dni po premierze „Tylko nie mów nikomu”, policjanci wylegitymowali działaczy Wiosny pod gdańską rezydencją abp.

Continue reading...