Домой Polish — mix Działacz LGBT „odprawił mszę” na paradzie równości. Polska Rada Ekumeniczna odcina się...

Działacz LGBT „odprawił mszę” na paradzie równości. Polska Rada Ekumeniczna odcina się od niego

80
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Szymon Niemiec tytułuje się „kapłanem katolickim bez przynależności konfesyjnej”.
Żaden z kościołów Polskiej Rady Ekumenicznej nie ma nic wspólnego z Szymonem Niemcem – powiedział w niedzielę prezes Rady biskup Jerzy Samiec. Niemiec w sobotę przed warszawską Paradą Równości zorganizował „nabożeństwo ekumeniczne”.
Na warszawskiej Paradzie Równości pojawił się transparent z hasłem „małżeństwa dla wszystkich”, wyrażający poparcie nie tylko dla tzw. małżeństw…
Niemiec w mediach społecznościowych tytułuje się „kapłanem katolickim bez przynależności konfesyjnej”. Do marca pełnił funkcję ordynariusza Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego w Polsce. Kościół ten działał bez rejestracji, a 6 marca Niemiec podjął decyzję o jego likwidacji.
W sobotę zaniepokojenie w związku z „nabożeństwem ekumenicznym” wyraził m.in. rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. W przesłanym PAP komunikacie napisał w imieniu Kościoła katolickiego: „Z wielkim niepokojem dowiadujemy się o kolejnych faktach i miejscach, w których dochodzi do obrażania Boga i ludzi wierzących”.
Biskup Samiec, który jest zwierzchnikiem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, wyjaśnił PAP, że żaden z Kościołów Polskiej Rady Ekumenicznej nie ma żadnych relacji ani kontaktów z Niemcem.

Continue reading...