Домой Polish — mix "Rz": Prezydent ułaskawił osobę skazaną za gwałt. Duda: Sprawa dotyczyła jedynie zakazu...

"Rz": Prezydent ułaskawił osobę skazaną za gwałt. Duda: Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się

16
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

«Rz»: Prezydent ułaskawił osobę skazaną za gwałt. Duda: Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się — Prezydent Andrzej Duda odniósł do informacji «Rzeczpospolitej» o jednym z ułaskawień, dotyczącym «osoby skazanej za zgwałcenie małoletniego krewnego». «Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania
Prezydent Andrzej Duda odniósł do informacji «Rzeczpospolitej» o jednym z ułaskawień, dotyczącym «osoby skazanej za zgwałcenie małoletniego krewnego». «Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane (nie było gwałtu). Dorosła już od lat pokrzywdzona z matką prosiły o uchylenie zakazu zbliżania się, bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu. To sprawa rodzinna» — wyjaśnił.
Zdjęcie
Prezydent Andrzej Duda/Paweł Supernak /PAP
Jak podała wtorkowa «Rzeczpospolita» (30 czerwca), pod koniec swojej kadencji prezydent Andrzej Duda dokonał kilku ułaskawień. «14 marca prezydent ułaskawił aż siedem osób — to rekord — w tym skazaną za uszkodzenie ciała (łaska dotyczyła wpłaty na cel społeczny) i nietrzeźwego rowerzystę recydywistę. A także — i to rzadkość — osobę skazaną za zgwałcenie małoletniego krewnego» — napisała gazeta.
«Rzeczpospolita twierdzi», że Kancelaria Prezydenta odmawia informacji na temat ułaskawień, powołując się na «ochronę prywatności».

Continue reading...