Домой Polish — mix Czy na rynkach walutowych tworzy się nowy układ sił? Gazeta Bankowa

Czy na rynkach walutowych tworzy się nowy układ sił? Gazeta Bankowa

72
0
ПОДЕЛИТЬСЯ

Na rynkach spore zamieszanie. Wszystko za sprawą kursu dolara, który pierwszy raz w historii przekroczył granicę 5 zł. Niewykluczone jest również, że będzie
Na rynkach spore zamieszanie. Wszystko za sprawą kursu dolara, który pierwszy raz w historii przekroczył granicę 5 zł. Niewykluczone jest również, że będzie jeszcze drożej.
Obecnie amerykańska waluta jest w silnym trendzie wzrostowym, a złoty jest bardzo słaby. Czy przez umacniającą się pozycję dolara czekają nas jeszcze większe wydatki na surowce energetyczne? Warto wiedzieć, że to właśnie w tej walucie płacimy m.in. za ropę. Czy na rynku walutowym dojedzie do przetasowania sił? Z czego wynikają obserwowane wzrosty, a także co oznacza, że dolar jest walutą rezerwową?
W ostatnim czasie obserwujemy rekordowe umocnienie dolara amerykańskiego w stosunku do polskiego złotego, jak i do innych walut. W tym momencie dolar amerykański kosztuje już ponad 5 zł, co jest absolutnie rekordowym poziomem.
Powodów tego wzrostu jest kilka. Na początku warto podkreślić, że siła USD dotyka nie tylko polskiego złotego, ale również pozostałych walut jak np.

Continue reading...