Home Polish Polish — mix Liga niemiecka: Robert Lewandowski piłkarzem kolejki według "Kickera"

Liga niemiecka: Robert Lewandowski piłkarzem kolejki według "Kickera"

504
0

NewsHubLewandowski zdobył dwa gole dla Bayernu Monachium w piątkowym spotkaniu z Freiburgiem (2:1), inaugurującym tegoroczną rywalizację w Bundeslidze (jednocześnie ostatnia seria pierwszej rundy). Efektowną bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w doliczonym czasie gry; przyjął piłkę na klatkę piersiową po podaniu Francka Ribery’ego , podbił ją prawą nogą, zaś lewą oddał natychmiast strzał, trafiając do siatki od słupka.
Za ten występ kapitan polskiej reprezentacji, który zdobył już 135 goli w lidze niemieckiej, dostał notę 1,5 (skala 1-6, “jedynka” oznacza klasę światową). “Kicker” uznał, że był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku.
Lewandowski po raz piąty znalazł się w “jedenastce” kolejki, zaś Piszczek – po raz drugi. Drugi z Polaków wpisał się na listę strzelców w wygranym, sobotnim meczu Borussii Dortmund z Werderem Brema 2:1. Piszczek zapewnił BVB trzy punkty w 71. minucie, a jego ocena to “3”.
W niedzielę bezbramkowym wynikiem zakończyła się potyczka Mainz z FC Koeln. W zespole gości zagrał Paweł Olkowski – otrzymał notę “4”.
Eugen Polanski z Hoffenheim (2:0 z Augsburgiem) pojawił się na boisku na ostatnie trzy minuty, zaś Jakub Błaszczykowski z VfL Wolfsburg (1:0 z Hamburger SV) grał od 89. minuty.