Zachowanie Agaty Dudy, która „zignorowała” wyciągniętą rękę Donalda Trumpa na Placu Krasińskich w Warszawie stała się hitem internetu zarówno w Polsce, jak i za granicą. Niektórzy twierdzili, że pierwsza dama wykonała ten gest celowo. Prezydent Andrzej Duda wypowiedział się na Twitterze na temat zachowania swojej…
Zachowanie Agaty Dudy, która „zignorowała” wyciągniętą rękę Donalda Trumpa na Placu Krasińskich w Warszawie stała się hitem internetu zarówno w Polsce, jak i za granicą. Niektórzy twierdzili, że pierwsza dama wykonała ten gest celowo. Prezydent Andrzej Duda wypowiedział się na Twitterze na temat zachowania swojej żony. Szybko odpowiedział mu Donald Trump.
Agata Duda na Placu Krasińskich w Warszawie nie „odpowiedziała” na wyciągnięta rękę Donalda Trumpa i ruszyła pewnie w kierunku Melanii Trump. Znawcy protokołu dyplomatycznego twierdzą, że tak powinna zrobić. Niektórzy internauci twierdzili, że to symboliczny gest, którym pierwsza dama pokazała co sądzi o zachowaniu prezydenta USA, który jest znany z bulwersujących wypowiedzi na temat kobiet.
Komentatorzy zamieszczali nawet skróconą wersję filmu z powitania na Placu Krasińskich i sugerowali, że Agata Duda w ogóle nie przywitała się z prezydentem USA. Te informacje zdementował za pośrednictwem Twittera prezydent Andrzej Duda. Szybko odpowiedział mu Donald Trump, który po powrocie ze szczytu G20 w Hamburgu znalazł czas na nadrobienie zaległości w mediach społecznościowych.
„Wbrew zaskakującym doniesieniom moja żona uścisnęła rękę pani i pana Trumpa @POTUS po świetnej wizycie. Walczmy z fake news (z nieprawdziwymi informacjami) – napisał Andrzej Duda. “Będziemy walczyć z #FakeNews razem z Wami” – odpowiedział mu Donald Trump.
Pojęcie „fake news”, czyli nieprawdziwych informacji zamieszczanych i rozprzestrzenianych w mediach bardzo często pojawiało się w kontekście wystąpień prezydenta USA Donalda Trumpa. Podczas kampanii prezydenckiej w USA media zalewały nieprawdziwe informacje, wśród nich m.in. te dotyczące rzekomego poparcia udzielonego Trumpowi przez papieża Franciszka. Pojawiły się też podejrzenia, że za falę internetowych trolli publikujących zmyślone wiadomości na Twitterze odpowiadają sprzyjający Trumpowie Rosjanie. Donald Trump po objęciu urzędu prezydenta USA także wielokrotnie używał pojęcia fake news i oskarżał niektóre amerykańskie media o rozprzestrzenianie takich wiadomości, m.in. CNN.
Zobacz także:
Duda ocenia wizytę Trumpa w Polsce
Trump spotkał się z Putinem. Co wyniknie z tego dla Polski?