Home Polish — mix PŚ w Lahti. Popis Stocha i Kubackiego w kwalifikacjach, komplet Polaków z...

PŚ w Lahti. Popis Stocha i Kubackiego w kwalifikacjach, komplet Polaków z awansem

332
0

Kamil Stoch wygrał, a Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w fińskim Lahti. Awans do pierwszej serii zawodów…
Kamil Stoch wygrał, a Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w fińskim Lahti. Awans do pierwszej serii zawodów wywalczył komplet sześciu Polaków.
Stoch dominował już podczas wcześniejszych sesji treningowych, natomiast w kwalifikacjach potwierdził tylko, że w obecnej chwili wydaje się być najpoważniejszym kandydatem do zdobycia Kryształowej Kuli za sezon 2017-2018. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata poszybował na odległość aż 134.5 metra, tym samym pozostawiając rywali daleko w tyle.
Ze znakomitej strony zaprezentował się również Dawid Kubacki. Nowotarżanin wylądował na 130.5 m, co ostatecznie dało mu drugie miejsce, a do swojego kolegi z reprezentacji stracił niespełna cztery oczka. Kolejne pozycje należały do Niemców – trzeciego Markusa Eisenbichlera (128 m), czwartego Stephana Leyhe (127.5 m) oraz piątego Karla Geigera (128 m).
Siódmą lokatę zajął z kolei Andreas Wellinger. Trzykrotny medalista olimpijski z Pjongczangu skoczył 123 m. Jego rodak – Richard Freitag – uzyskał natomiast piętnastą łączną notę punktową po tym, gdy oddał próbę na 123 m.
W niedzielnych zmaganiach indywidualnych wezmą udział także pozostali biało-czerwoni. O drugą serię konkursową powalczą Maciej Kot (dziewiąty – 121.5 m), Jakub Wolny (dziewiętnasty – 120.5 m), Piotr Żyła (dwudziesty siódmy – 117.5 m) oraz Stefan Hula (trzydziesty piąty – 116.5 m).
Na sobotę zaplanowano zawody drużynowe, w których wystartuje łącznie dwanaście zespołów narodowych. Początek rywalizacji o godzinie 16:30. Wcześniej – bo o 15:30 – powinien rozpocząć się trening.