Biznes kryptowalutowy szybko przestał się opłacać. Platforma Independent Enterprise zamroziła go i wstrzymała wypłaty tysiącom inwestorów.
Jak informuje “Puls Biznesu”, ponad 4 tysiące klientów zainwestowało w moc obliczeniową komputerów, tzw. koparek kryptowalut, za pośrednictwem platformy internetowej Independent Enterprise (IE) należącej do Independent Enterprise Global z siedziba w Belize. Za sprzedaż koparek, umieszczenie ich na jednej z czterech serwerowni na terenie Polski, a także obsługę, konserwację i podłączenie do internetu odpowiada Independent Enterprise Polska z siedzibą w Pabianicach koło Łodzi. Spółka ma dziesięciu właścicieli. “Kopalnia IE rozpoczęła działalność w marcu (…), po kilku miesiącach działalności w połowie października IE zamroziła biznes i wypłaty. Klienci, którzy podpisali kontrakty na 730 dni, i inwestorzy, którzy umieścili w kopalni własny sprzęt martwią się o powierzone firmie pieniądze i mienie – to oni zaalarmowali redakcję” – czytamy w “PB”.
Gazeta pisze, że założyciele zapewniają, iż ponad 4 tys. uczestników systemu może czuć się bezpiecznie – każde zlecenie wypłaty urobku zostanie zrealizowane, a sprzęt komputerowy oddany właścicielowi, jeśli tylko zechce.
– Ograniczyliśmy wydobycie, zabezpieczając zarówno pieniądze użytkowników platformy Independent Enterprise, jak i firmę przed bankructwem (…) – twierdzi Tomasz Budrys, prezes Independent Enterprise Polska. Jego zdaniem, żeby kopanie było rentowne ethereum powinno kosztować około 500 dol., a nie 200 dol., jak obecnie.