Rozwój wirtualnej rzeczywistości jest podobny do rozwoju komputerów w latach 80. XX w. Pierwsze egzemplarze służyły do zabawy, musiało minąć trochę czasu, aby biznes to podchwycił i zrozumiał, jak je może wykorzystać. Dzisiaj coraz więcej f
– Rozwój wirtualnej rzeczywistości jest podobny do rozwoju komputerów w latach 80. XX w. Pierwsze egzemplarze służyły do zabawy; musiało minąć trochę czasu, aby biznes to podchwycił i zrozumiał, jak może je wykorzystać. Na tym wyrosły liczne aplikacje biznesowe. Z wirtualną rzeczywistością jest tak samo. Ta technologia jest napędzana przez gaming, czyli aplikacje do zabawy, ale biznes już szeroko zainteresował się tą technologią i teraz firmy analizują i testują to, w jaki sposób mogą ją wykorzystać, aby wniosła wartość dodaną do ich procesów – mówi Mateusz Tokarski, współzałożyciel Giant Lazer.
Szeroko komentowanym przypadkiem zastosowania wirtualnej rzeczywistości jest tzw. wirtualny bliźniak (virtual twin) stworzony przez grupę Siemens, która stworzyła odpowiednik prawdziwej turbiny parowej.