Home Polish Polish — mix ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski

289
0

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski – RMF24.pl – Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle po raz ósmy wywalczyli mistrzostwo Polski, pokonując w finałowej rywalizacji play off ONICO Warszawa 3:1. – RMF24.pl
ZAKSA była najlepszą drużyną w fazie zasadniczej i potwierdziła to miano także w play off-ach. Złoty medal wywalczyła po raz ósmy. ONICO, mimo szybkiej porażki w finale, także ma powody do zadowolenia. Po raz pierwszy w historii klub ten stanął na podium w ekstraklasie. Dodatkowo w przyszłym sezonie zadebiutuje w Lidze Mistrzów. Prawo udziału w tych rozgrywkach zapewnili sobie również brązowi medaliści – Jastrzębski Węgiel. W dwóch poprzednich spotkaniach finałowych ZAKSA najpierw pokonała w swojej hali drużynę z Warszawy 3:2, a następnie na wyjeździe 3:0. Trener kędzierzynian Andrea Gardini przed trzecim pojedynkiem podkreślał, że jego podopieczni “nie mają żadnej przewagi”. Co prawda ONICO nie podało się bez walki, ale to jego siatkarze cieszyli się ze zdobycia mistrzostwa. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia kędzierzynian 2:0. Jednak ONICO “podjęło rękawicę”. Po asie serwisowym Nikołaja Penczewa było 2:2, a ataku Piotra Łukasika 2:3. Warszawianie czterokrotnie obejmowali prowadzenie (jeszcze 4:3,6:5 i 8:7), ale nie zdołali wypracować sobie większej przewagi. W drugiej części seta zbyt często psuli zagrywkę, zaczął też funkcjonować blok w Zaksie. Co prawda zespół ten zepsuł dwie piłki setowe, ale przy wyniku 24:22 skutecznie został zablokowany Maciej Muzaj.