Home Ukraine Україна — українською Чи розпустить Зеленський Раду вдруге: відверте інтерв'ю з Разумковим – 24 Канал

Чи розпустить Зеленський Раду вдруге: відверте інтерв'ю з Разумковим – 24 Канал

338
0
SHARE

Президент Володимир Зеленський напередодні натякнув, що може знову розпустити Верховну Раду. Відповідних юридичних підстав немає, але за 9 місяців існування парламент дав чимало приводів для цього – 24 Канал
Президент Володимир Зеленський напередодні натякнув, що може знову розпустити Верховну Раду. Відповідних юридичних підстав немає, але за 9 місяців існування парламент дав чимало приводів для цього.
Про те, чи є для цього передумови, а також про спілкування з президентом, голосування президентської фракції та інтереси Коломойського в Раді – у програмі “Перехресний допит” на 24 каналі розповів спікер Ради Дмитро Разумков.
Які у вас особисті стосунки з президентом Зеленським? Останнім часом кажуть, що вони – не дуже. Що він чимось незадоволений, що ви не змушуєте парламент голосувати за те, що йому хотілося?
Я не змушую парламент голосувати. Я впевнений, що там більш ніж достатньо розумних та самодостатніх людей, які будуть ухвалювати рішення.
Просто ви бачили, як це робили ваші попередники. Як вони вміли гратися з регламентом та усім іншим.
Я не граюся з регламентом. Не треба гратися із законами.
Коли законопроєкт ставили на голосування 28 разів – це виглядало саме, як змушування парламент проголосувати.
Я не ставив жодного разу якийсь із законопроєктів двічі.
Так може тому і незадоволені вами на Банковій?
Я дію в рамках того регламенту, який є. В рамках Конституції. Адже саме згідно з ними повинні діяти народні депутати. Я – також народний депутат, попри те, що я – голова Верховної Ради. І в подальшому я діятиму так само. Думаю, що саме це дає можливість дуже часто досягати консенсусу навколо тих чи інших речей. І ніхто не може сказати, що ти ставишся якось не так до іншого нардепа – як з більшості, так і до представників інших політичних сил, представлених у парламенті. Парламент повинен залишатися парламентом.
Щодо регламенту. Коли на початку ви казали “прошу підтримати” або “прошу визначатися та голосувати”, всі журналісти стверджували що перше – це означає, що “Слуга народу” має одностайно проголосувати за. А якщо друге – значить, що кожен може голосувати на власний розсуд. Це правда?
Мене часто про це питають. Думаю, якщо ви подивитесь на результати, то це зовсім не завжди було саме так. Я також висловлюю свою позицію. Народні депутати мають право виступити від фракції. У нас в цьому плані менше можливостей. У мене є своє бачення тих чи інших законопроєктів. Тому це можна розцінювати так.
Ви часто спілкуєтесь із президентом Зеленським? У вас нормальні особисті стосунки?
Достатньо часто, наскільки це можливо. Мінімум раз на тиждень ми бачимось. У телефонному режимі спілкуємось, коли необхідно. Якщо є питання, то буває і по кілька разів на день. Але мені здається, що абсолютно нормальна конструктивна робота, діалог. Все добре.
Президент задоволений роботою парламенту? Він напередодні сказав, що розжене депутатів, якщо вони не голосуватимуть, а лобіюватимуть чиїсь інтереси. Ви не сприймаєте це, як натяк на те, що він може розпустити парламент, коли закінчиться річний імунітет?
Вчора (20 травня – 24 канал) була пресконференція президента. Думаю, що варто було це питання все ж таки йому адресувати.
Він це там і сказав.
Станом на сьогодні розпустити Верховну Раду, наскільки мені не зраджує пам’ять, неможливо.
Минулий раз йому це не заважало.
Довідка. Зеленський уже розпускав Раду. Відповідний указ він підписав 21 травня 2019 року одразу після інавгурації. Своє рішення аргументував тим, що фактично в Раді VIII скликання вже давно не було коаліції.
Тим не менш, мені здається, що сьогодні парламент працює. Ми бачимо рішення більшості і не тільки. Закони ухвалюються в інтересах українського народу.
Тобто ви думаєте, що президент задоволений?
Мені важко відповідати за президента. Думаю, що сьогодні ні політичних, ні конституційних, ні організаційних передумов для розпуску Верховної Ради немає.
Президент назвав дві причини, через які він був би готовий розпустити Верховну Раду. Перша – якщо “слуги” не будуть голосувати за законопроєкти. Друга – якщо будуть лобіювати чиїсь інтереси в парламенті. На мій погляд, і те, і інше вже відбувається. Адже буквально в той час, коли він це говорив, Рада провалила, наприклад, закон про реформу СБУ – відправила його на доопрацювання. Це лише останній приклад.
Якраз вона проголосувала за це. Бо саме такою була рекомендація комітету. Буває, що закон потребує доопрацювання. Це ж не означає, що потрібно ухвалювати поганий закон. Але згідно з чинним законодавством та регламентом парламенту, якщо пройшли терміни і ти не можеш змінити законопроєкт, то комітет ухвалює рішення направити його на доопрацювання або повернути суб’єкту законодавчої ініціативи для цього. Тому в цьому випадку все було зроблено абсолютно правильно. І саме це рішення, запропоноване комітетом, підтримав зал. Тобто це інша ситуація. Ви маєте на увазі, коли за законопроєкт не вистачає голосів з того чи іншого питання? Але це точно не той випадок.
Але ви не могли зібрати голоси президентської фракції за призначення, які пропонували в уряд. За міністра енергетики взагалі не ставили на голосування. Бо, як я розумію, не було за це голосів.
Міністра енергетики не ставили на голосування, бо президент, оскільки він ініціював те позачергове засідання, про яке ви згадали, відкликав це питання з порядку денного.
Довідка. На позачерговому засіданні Ради 30 березня Дмитро Разумков заявив, що розгляд питання про призначення Ольги Буславець на посаду міністра енергетики зняли з розгляду у Верховній Раді. Відповідний лист надійшов від президента.
Я зрозуміла, що зробив він це саме тому, що розумів – голосів не буде.
Я не готовий на це відповідати. Думаю, краще про це питати наших колег. А якщо ми говоримо про голосування за ті чи інші кандидатури… Це теж один з механізмів Верховної Ради України. Якщо завжди буде, вибачте за такий непарламентський вислів, “одобрям” у будь-яких питаннях – так не працює. Завжди будуть різні думки, завжди буде позиція, яку так само висловлювали наші колеги, і після додаткових консультацій з кандидатами на посади міністрів.
Це були перші наші засідання в режимі позачергових, в режимі коронавірусу.

Continue reading...