Home Polish Polish — mix LM piłkarzy ręcznych. Łomża Industria pokonała HBC Nantes

LM piłkarzy ręcznych. Łomża Industria pokonała HBC Nantes

132
0

LM piłkarzy ręcznych. Łomża Industria pokonała HBC Nantes – RMF24.pl – ​Piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce wygrali we własnej hali z HBC Nantes 40:33 (23:18) w meczu pierwszej kolejki Ligi Mistrzów. Najskuteczniejszym zawodnikiem kieleckiego zespołu
Kielczanie po raz pierwszy od kilku lat inauguracyjny mecz Ligi Mistrzów rozegrali we własnej hali. . Świetnie w spotkanie wszedł Mateusz Kornecki, a o umiejętnościach bramkarza gospodarzy przekonali się m.in. Jorge Maqueda i Pedro Portela, którzy przegrali z nim bezpośrednie pojedynki.Sześć minut później mistrzowie Polski prowadzili już 9:3, po tam jak Ivana Pesica pokonał Arciom Karalek. Zdenerwowany trener francuskiej drużyny poprosił o czas. Rady szkoleniowca przyniosły skutek, bo po bramce Aymerica Minne goście zredukowali straty do czterech trafień (6:10 – 14. min). Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Korneckiego pokonał Lucas De la Breteche i wicemistrzowie Francji przegrywali już tylko 12:14.