Home Polish Polish — mix Wielki powrót Huberta Hurkacza! Z piekła do nieba w US Open

Wielki powrót Huberta Hurkacza! Z piekła do nieba w US Open

171
0

Hubert Hurkacz pokonał Marca-Andreę Hueslera i gra dalej w US Open 2023. Polak przegrywał już zero do dwóch w setach. Jego rywal serwował po zwycięstwo w całym spotkaniu!
26-latek był zdecydowanym faworytem tego spotkania ze względu na ranking, doświadczenie, umiejętności, ale też wyniki osiągane w ostatnich tygodniach. Podopieczny  ma za sobą bardzo dobre turnieje w Toronto oraz Cincinnati.Zarówno w Kanadzie, jak i USA, wrocławianin przegrał dopiero z  (na etapie trzeciej rundy oraz półfinału) po kapitalnej walce. Nic więc dziwnego, że polscy kibice oczekiwali, iż Hurkacz dołączy do ,  oraz  w drugiej rundzie na Flushing Meadows.Spotkanie rozpoczęło się jednak od… przełamania serwisu Polaka w pierwszym gemie. Huesler bardzo pewnie wszedł w mecz, a jego przeciwnik grał niestety bardzo ofensywnie i asekuracyjnie.Co gorsze, w kolejnych minutach polsko-szwajcarskiego pojedynku nie było widać żadnych oznak zmiany nastawienia wyżej notowanego tenisisty. Hurkacz pewnie wygrywał swoje gemy serwisowe, ale to tyle. Przy returnie nie zdecydował się na absolutnie żadne ryzyko. A 27-latek z Zurychu starannie utrzymywał swoje podanie.Nasz zawodnik miał trzy szanse na przełamanie powrotne. Dwie z nich pojawiły się w ostatnim możliwym momencie seta. Marc-Andrea Huesler szybko jednak rozwiązał małe problemy dzięki świetnemu serwisowi i ostatecznie triumfował w premierowej partii 6:4.Drugi set nie przyniósł wielkich zmian w poziomie gry polskiego tenisisty. Obaj zawodnicy pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe.