Home Polish Polish — mix Polscy tenisiści przegrali z Niemcami 1:2 w finale turnieju United Cup. Duet...

Polscy tenisiści przegrali z Niemcami 1:2 w finale turnieju United Cup. Duet Świątek-Hurkacz musiał uznać wyższość Siegemund i Zvereva

119
0

Nasi reprezentanci przegrali 4:6, 7:5, 4-10.
Polscy tenisiści ulegli Niemcom 1:2 w rozegranym w Sydney finale drużynowego turnieju United Cup. W decydującej grze mikst Iga Świątek – Hubert Hurkacz przegrał z Laurą Siegemund i Alexandrem Zverevem 4:6, 7:5, 4-10.
Wcześniej Świątek gładko pokonała Angelique Kerber 6:3, 6:0, a następnie Hurkacz po trzygodzinnej walce przegrał ze Zverevem 7:6 (7-3), 6:7 (6-8), 4:6. W tie-breaku drugiego seta Polak nie wykorzystał dwóch meczboli.
Gra mieszana była również bardzo zacięta. Hurkacz i Zverev, zanim po wyczerpującym pojedynku wrócili na kort, mieli tylko niewiele ponad pół godziny przerwy. W pierwszym secie o sukcesie Niemców zadecydował trzeci gem, gdy przełamali serwis Świątek. W drugiej partii przełamań było więcej – Świątek i Hurkacz prowadzili już 3:0, później stracili przewagę i ostatecznie jeszcze raz przełamali serwis rywali, zapewniając sobie wygraną 7:5.
Super tie-break przebiegał pod dyktando Zvereva i rewelacyjnie spisującej się 35-letniej Siegemund. Przy serwisie Świątek wygrali pierwszą piłkę po niesamowitej wymianie, a następnie dwa zabójcze podania Zvereva dały im przewagę 3:0.