Зірки вмирають з різною швидкістю і все залежить від того, як саме відбувається ця смерть.
Зірки вмирають з різною швидкістю і все залежить від того, як саме відбувається ця смерть.
Якщо вночі подивитись на зірки, то можна побачити ті самі сузір’я, які бачили стародавні люди кілька тисяч років тому і навіть десятки тисяч років тому. І водночас космос змінює, адже одні з’являються зірки, народжуються, а інші — вмирають. Навіть наше Сонце помре приблизно через 5 млрд років. Але як швидко відбувається зміна космосу і скільки зірок у Чумацькому Шляху помирає щороку? Про це пише Live Science.
У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Для початку потрібно розуміти, що означає саме поняття “смерть зірки”. Зірки є величезними сферами з гарячої плазми, існування яких підтримується термоядерним синтезом у їхніх ядрах. Тобто вони існують, поки відбувається перетворення водню на гелій. Щойно припиняється термоядерний синтез зірки вмирають. Смерть зірки може настати двома способами і кожен з них залежить від початкової маси астрономічного об’єкта.Як помирає більшість зірок у Чумацькому Шляху?
У зірок з малою масою, таких як Сонце, термоядерний синтез закінчується, коли весь водень у ядрі буде перетворено на гелій. Через те, що не виділяється достатньо тепла та енергії і немає потрібного опору власній гравітації, зірка стискається.
Home
Ukraine
Україна — українською Скільки зірок у Чумацькому Шляху помирає щороку: відповідь може здивувати (фото)