Home Polish Polish — mix Gol w ostatniej minucie na wagę awansu! Wielka dramaturgia w meczu Chorwacja...

Gol w ostatniej minucie na wagę awansu! Wielka dramaturgia w meczu Chorwacja – Włochy

113
0

Włochy zremisowały z Chorwacją w ostatnim spotkaniu grupy B Euro 2024. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a gola na wagę podziału punktów podopieczni Luciano Spalettiego zdobyli w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Ten rezultat dał Włochom bezpośredni awans do fazy pucharowej. Chorwaci w dramatycznych okolicznościach pożegnali się z turniejem.
Podopieczni Zlatko Dalicia mogli wyjść na prowadzenie już w piątej minucie meczu. Świetnie z dystansu uderzył Luka Sucić, ale efektowną paradą popisał się Gianluigi Donnarumma. W kolejnych minutach utrzymywało się wysokie tempo gry. W 20. minucie spotkania groźnie głową strzelał Mateo Retegui. Piłka jednak nieznacznie minęła bramkę.

Siedem minut później Dominik Livaković kapitalnie interweniował przy strzale Alessandro Bastoniego. Kilkadziesiąt sekund potem po drugiej stronie boiska z ostrego kąta uderzał Luka Modrić.