Home Polish Polish — mix Anglia w półfinale! "Synowie Albionu" pokonali Szwajcarię w serii rzutów karnych 5:3....

Anglia w półfinale! "Synowie Albionu" pokonali Szwajcarię w serii rzutów karnych 5:3. W regulaminowym czasie gry był remis

124
0
SHARE

W setnym meczu Garetha Southgate’a w roli selekcjonera Anglia, wspierana z trybun m.in. przez następcę tronu – księcia Williama, wbrew oczekiwaniom kibiców nie…
W setnym meczu Garetha Southgate’a w roli selekcjonera Anglia, wspierana z trybun m.in. przez następcę tronu – księcia Williama, wbrew oczekiwaniom kibiców nie odblokowała swojego ofensywnego potencjału. Ale i tak awansowała do półfinału piłkarskich mistrzostw Europy w Niemczech. W sobotę w Duesseldorfie po 90 i 120 minutach remisowała ze Szwajcarią 1:1, ale wygrała w rzutach karnych 5-3.
Pierwsza połowa toczona była raczej w powolnym tempie i zakończyła się z zerami w rubryce celnych strzałów po obu stronach. Najbliżej gola był w 45. minucie Kobbie Mainoo, ale jego uderzenie z bliska w ostatniej chwili zablokował kapitan Szwajcarów Granit Xhaka.
Na pierwsze celne uderzenie w tym spotkaniu trzeba było czekać do 52. minuty, kiedy pod bramką rywali znalazł się Breel Embolo, ale kopnął zbyt lekko, żeby zaskoczyć Jordana Pickforda. To jedyna warta odnotowania sytuacja do 75. minuty, kiedy dość niespodziewanie gola zdobyli Helweci.
Po dośrodkowaniu Manuela Akanjiego z prawego skrzydła piłkę próbował zatrzymać John Stones, ale zdołał ją tylko musnąć stopą i wyłożył Breelowi Embolo, który wślizgiem wepchnął ją do bramki.
Dopiero wtedy podopieczni Southgate’a zaczęli grać nieco szybciej i wreszcie w 80. minucie oddali celny strzał – który od razu zakończył się golem wyrównującym.