Home Polish Polish — mix Anglia znów wymęczyła awans! Szwajcarzy plują sobie w brody

Anglia znów wymęczyła awans! Szwajcarzy plują sobie w brody

99
0

Spotkanie Anglii ze Szwajcarią długo było nudnym widowiskiem, ale na szczęście pojawiły się też cząstki emocji. O awansie do półfinału Euro 2024 decydowały rzuty karne!
Wielu sympatyków futbolu z zaciekawieniem spoglądało na mecz Anglia – Szwajcaria. Wszystko dlatego, że wicemistrzowie Europy dotychczas słabo spisywali się na turnieju. Cudem przepchnęli awans do ćwierćfinału, pokonując po dogrywce Słowację. Szwajcaria natomiast podczas Euro 2024 może się podobać. W fazie grupowej Helweci wygrali jedno spotkanie i dwa zremisowali, a w 1/8 finału pewnie ograli obrońców tytułu. Zwyciężyli z Włochami 2:0.
O pierwszej części gry kibice chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Anglia miała kilka sytuacji bramkowych, ale nie potrafiła oddać celnego strzału. Szwajcarzy natomiast kompletnie nic nie prezentowali w ofensywie. Wyglądali na zespół, który za wszelką cenę nie chce stracić bramki. Helweci postawili na obronę i rzeczywiście spełnili swój cel, ponieważ do przerwy było 0:0.
W końcówce pierwszej połowy na trafienie mocno liczył Kobbie Mainoo, ale zablokował go Granit Xhaka.