Home Polish Polish — mix Wisła Kraków rusza w pościg za czołówką I ligi! Bruk-Bet Termalica Nieciecza...

Wisła Kraków rusza w pościg za czołówką I ligi! Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie miała nic do powiedzenia przy Reymonta. Lider pokonany

43
0

Wisła Kraków pokonała Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 2:0 po dwóch golach Łukasza Zwolińskiego. „Biała Gwiazda” była wyraźnie lepsza w przekroju całego spotkania, choć gole strzelała dopiero po przerwie.
Przyjazd lidera I ligi na Reymonta przyciągnął ponad 22 tysiące widzów. Co warte podkreślenia, w tym gronie znaleźli się w oficjalnej grupie kibice gości, którzy nie przyłączyli się do absurdalnego bojkotu Wisły, którego świadkami jesteśmy już od ponad roku. Zresztą piłkarze „Białej Gwiazdy” nawiązali do niego, wybiegając na rozgrzewkę w specjalnych koszulkach. Z przodu mieli napisane: Nierówne zasady gry. Z tyłu: Wyjazd rzecz święta.
Pierwsze minuty samego meczu należały do Wisły. To ona ruszyła do ataku, to ona miała dłużej piłkę. Nie miała jednak w tych pierwszych minutach klarowanych sytuacji, bo Bruk-Bet ustawił szczelny mur na swoim przedpolu, przez który trudno się było przebijać.
Piłkarze Wisły Kraków wybiegli w specjalnych koszulkach na rozgrzewkę przed meczem z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza, który zaplanowano na piątkowy wieczór na stadionie przy ul. Reymonta. Wiślacy…
W 17 min gospodarzom wreszcie jednak ta sztuka się udała. Po szybkim ataku Jesus Alfaro zagrał prostopadle do Tamasa Kissa, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Adrianem Chovanem. Wiślak próbował mijać bramkarza gości, za mocno jednak wyrzucił się do boku i było po okazji.
W 31 min znów Tamas Kiss miał stuprocentową okazję na gola. Sam ją zresztą sobie stworzył, bo wykorzystał błąd Artema Putiwcewa, zabrał mu piłkę i pobiegł na bramkę gości. Jego pierwszy strzał obronił jednak Adrian Chovan, a po dobitce piłka wylądowała na słupku.