Home Polish Polish — mix Mogli zejść 10 minut wcześniej. W końcówce meczu Polska – Japonia zawodnikom...

Mogli zejść 10 minut wcześniej. W końcówce meczu Polska – Japonia zawodnikom ledwie chciało się stać

296
0

Polska pokonała Japonię w swoim ostatnim meczu na mundialu w Rosji. Reprezentacja Adama Nawałki żegna się z Mistrzostwami Świata w Rosji po wygranej 1:0. Bramkę dla Polaków zdobył Jan Bednarek. Styl gry pozostawia wiele do życzenia. Przez ostatnie 10 minut obie drużyny praktycznie nie biegały.
Ostatnie minuty były żenujące. • Fot. Kadr z meczu Kamil Rakosza 28 czerwca 2018 G ra o honor to mocny punkt reprezentacji Polski. Na pożegnanie z mundialem Polacy wygrali z Japończykami 1:0. Jednak styl w jakim udało im się tego dokonać, pozostawia wiele do życzenia. W ostatnich minutach spotkania obie drużyny zadowolone z wyniku nawet nie udawały, że mają zamiar grać w piłkę.
Bramka Jana Bednarka dała Polakom zwycięstwo w meczu o honor. Jednak sama gra reprezentantów, zwłaszcza w ostatnich minutach spotkania pozostawia wiele do życzenia. W końcówce meczu Polacy znów byli drużyną pozbawioną woli walki. Jednego nie rozumiem. Dlaczego ich nie pocisnęliśmy w ostatnim kwadransie, nie podeszliśmy wyżej, skoro był to tak naprawdę mecz o wyjście z tego wszystkiego z twarzą. — Michał Majewski (@MajewskiMichal) 28 czerwca 2018 Końcowe 10 minut upłynęło wręcz na wymianie piłki na własnej połowie. Robili to i Polacy, i nasi rywale. Zupełnie tak, jakby drużyna Nawałki pomagała “wystać” Japończykom awans do 1/8 finału. Taki wynik przepychał bowiem Japonię do fazy pucharowej turnieju.
Zachowanie obu drużyn źle zresztą odebrali kibice. “Szacunek dla naszych za walkę o utrzymanie korzystnego wyniku dla przeciwnika”, “Skurcz Grosickiego zostanie dla mnie polskim symbolem tego mundialu”, “Wstyd. Żenada. Kompromitacja. Macie gotowy materiał na heheszki. Co za parodyści” – to tylko niektóre z wpisów w mediach społecznościowych. Szacunek dla naszych za walkę o utrzymanie korzystnego wyniku dla przeciwnika. #JAPPOL — Phil Backensky (@Phil_Backensky) 28 czerwca 2018 Skurcz Grosickiego zostanie dla mnie polskim symbolem tego mundialu. — Michał Majewski (@MajewskiMichal) 28 czerwca 2018 Wstyd. Żenada. Kompromitacja. @pzpn_pl @BoniekZibi @LaczyNasPilka macie gotowy materiał na heheszki. Co za parodyści. pic.twitter.com/AQqJO3wSrp — Przemo P. (@PP1916) 28 czerwca 2018