Home Polish Polish — mix Wiadomo, z kim Polacy zagrają w finale Ligi Narodów!

Wiadomo, z kim Polacy zagrają w finale Ligi Narodów!

158
0

Reprezentanci Stanów Zjednoczonych zagrają z Polakami o złoto Ligi Narodów 2023! W półfinale Amerykanie nadspodziewanie łatwo rozprawili się z Włochami.
Włochy bez absolutnie żadnych kłopotów rozprawiły się z osłabioną drużyną z Argentyny 3:0. Z kolei Amerykanie stoczyli twardy i trudny bój z Francuzami. Ostatecznie wygrali z nimi 3:2.Obie ekipy spotkały się ze sobą na początku fazy interkontynentalnej tegorocznej LN. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych nie stracili w tym meczu seta, ale Włosi grali w rezerwowym składzie.Teraz stawka była najwyższa w sezonie – możliwość powalczenia o wygranie całej imprezy.Początek spotkania był korzystny dla reprezentantów Stanów Zjednoczonych, którzy zaprezentowali próbkę swoich możliwości w ofensywie. Po udanej kontrze i skończonym ataku  na tablicy pojawił się wynik 6:3, a o pierwszą przerwę poprosił .Włosi szybko wrócili do gry, popisując się kilkoma efektownymi obronami i blokiem, po którym wyszli na prowadzenie 9:8.  zaczął wykorzystywać kolejne strefy oraz rozwiązania na boisku. Mocnym atakiem ze środka popisał się  (12:9).Reprezentanci Italii zaczęli popełniać błędy. W aut zaatakował , a Stany Zjednoczone doprowadziły do remisu 13:13. Ważną kontrę po obronie ataku z piłki przechodzącej w wykonaniu swojej drużyny skończył  (16:14).