Home Polish Polish — mix Niespodziewane kłopoty polskich siatkarzy! Nerwowy mecz w 1/8 finału mistrzostw Europy

146
0

Polska pokonała Belgię 3:1 w meczu 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarzy rozegranym w Bari. Dwa pierwsze sety gładko wygrali polscy siatkarze, jednak w kolejnym górą byli przeciwnicy; czwarta odsłona była wyrównana, ale reprezentacja Polski opanowała sytuację w końcówce. W ćwierćfinale drużyna trenera Nikoli Grbicia zmierzy się z Serbią.
W premierowej odsłonie Polacy szybko uzyskali solidną zaliczkę (4:1, 10:5). Belgowie rozpoczęli wyraźnie stremowani, a polscy siatkarze spokojnie powiększali dystans – grali skutecznie w ataku, dokładali punkty blokiem, w efekcie już w środkowej części seta kontrolowali sytuację. Błąd Belgów ustalił wynik tej części meczu na 25:16.

Druga partia to mocne otwarcie reprezentacji Polski (5:0).