Home Polish Polish — mix Gol za golem w Gliwicach. Oddech Radomiaka. Piast w coraz trudniejszej sytuacji

Gol za golem w Gliwicach. Oddech Radomiaka. Piast w coraz trudniejszej sytuacji

95
0

Efektownie rozpoczęła się 24. kolejka PKO Ekstraklasy. W Gliwicach w potyczce Piasta z Radomiakiem Radom padło pięć goli. Ostatecznie 3:2 wygrali goście i mogą odetchnąć. W drużynie gospodarzy robi się gorąco.
To spotkanie niezwykle ważne było dla obu drużyn. Radomiak po bardzo słabym początku rundy, w poniedziałek przełamał się i zasłużenie pokonał Stal Mielec 2:1. Natomiast Piast awansował wprawdzie do półfinału Pucharu Polski, ale w lidze drużyna Aleksandara Vukovicia ma problemy z wygrywaniem. Przed tygodniem gliwiczanie bezdyskusyjnie przegrali na Stadionie Śląskim, z odradzającym się Ruchem Chorzów 0:3.Potyczka rozgrywana na, oględnie mówiąc, trudnej murawie, kapitalnie rozpoczęła się dla gości. To była niemal kopia pierwszej bramki Radomiaka z meczu ze Stalą. Dawid Abramowicz wyrzucił piłkę z autu, obrona Piasta zachowała się niepewnie. Luka Vusković uderzył, ale trafił w Ariela Mosóra, poprawka wylądowała w bramce.Zaskoczony obrotem sytuacji gliwiczanie nie potrafili odpowiedzieć. Gospodarze mieli spętane nogi. To Radomiak był bliższy podwyższenia wyniku. Kilka razy niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Frantiska Placha. W 13. minucie Lisandro Semedo wyszedł naprzeciwko bramkarza, ale nie zdołał uderzyć. Golkiper odbił piłkę, po chwili przelobować go starał się Rafał Wolski, ale Plach skutecznie interweniował.Dość niespodziewanie do zwrotu w meczu doszło w 31. minucie. Abramowicz staranował w polu karnym Michała Chrapka. Sędzia początkowo faulu nie widział, ale po analizie VAR wskazał na “wapno”.