Home Ukraine Україна — українською Гарріс чи Трамп? Як позначаться на Україні результати виборів у США

Гарріс чи Трамп? Як позначаться на Україні результати виборів у США

106
0
SHARE

Вибори у США відбудуться вже завтра, 5 листопада 2024 року. Від того, хто стане президентом, залежить, чи продовжиться військова підтримка України або.
Вибори у США відбудуться вже завтра, 5 листопада 2024 року. Від того, хто стане президентом, залежить, чи продовжиться військова підтримка України або головний партнер наполягатиме на переговорах з Кремлем на шкоду її інтересам.
Докладніше про те, чого чекати від приходу Камали Гарріс або Дональда Трампа до Білого дому, чи зміниться “українська політика” США та коли це може статися, – у матеріалі РБК-Україна.
Зміст

Позиція Гарріс та що її перемога принесе Україні

Позиція Трампа і що буде, якщо він стане президентом

Від кого менше ризиків для України і коли чекати на зміни в політиці США
Позиція Гарріс та що її перемога принесе Україні
Позиція Трампа і що буде, якщо він стане президентом
Від кого менше ризиків для України і коли чекати на зміни в політиці США Позиція Гарріс та що її перемога принесе Україні
Камала Гарріс обіцяє Україні рішучу підтримку у боротьбі проти російського вторгнення та критикує Володимира Путіна. На Мюнхенській конференції з безпеки у лютому вона засудила затримку військової допомоги з боку Конгресу та говорила, що така ситуація стане подарунком агресору.
“Історія доводить, що коли ми не реагуємо, коли агресор безкарно вторгається до свого сусіда, він продовжить йти далі. А у випадку Путіна це означає, що вся Європа буде під загрозою”, – зазначила вона.
На першому Саміті миру у Швейцарії віце-президент Гарріс представляла США. Тоді вона наголошувала на необхідності покарати агресора. Інакше, за її словами, це заохотить інших агресорів і призведе до нових війн.
На зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у вересні вона наголошувала на тому, що жодні питання про війну не можуть вирішуватися без участі України. А також заявила, що дехто в США намагається схилити Україну до територіальних поступок, вочевидь маючи на увазі Дональда Трампа.
“Ці пропозиції звучать подібно до пропозицій Путіна. Але це не пропозиції миру – це пропозиції капітуляції. Це небезпечно і неприйнятно”, – сказала Гарріс і додала, що Путін може швидко завершити війну, вивівши свої війська.
Загалом, за її словами, вона поділяє те, як Зеленський бачить закінчення війни. Хоча й не робила конкретних заяв щодо українського плану перемоги. На дебатах із Трампом вона звинуватила опонента у заграванні з диктатором, сказала, що той “здався б за 24 години”, а не завершив війну. “Ви думаєте, що ви дружите з диктатором, але він би вас з’їв на обід”, – сказала Гарріс, наголосивши, що “Путін сидів би в Києві” за Трампа.
Загалом вона чітко артикулювала бажання побачити поразку Росії та обіцяла продовжити політику Джо Байдена щодо надання допомоги Україні.
І це раціональні очікування, оскільки Гарріс все ж таки частина нинішньої адміністрації, пояснює глава “Інституту Американістики”, аналітик “Інтерньюз-Україна” Владислав Фарапонов.
“Але щоб впевнено стверджувати саме так, не вистачає конкретики від не самої. І від того, хто може обійняти ключові посади в її адміністрації. Зараз багато хто у Вашингтоні звертає на це увагу. Одна справа – хто стане президентом, інша – хто стане радником і таке інше”, – розповів він РБК-Україна.
Але з Камалою Гарріс все не так просто, як здається. Вона більш прогнозована, більш інституційна (готова працювати в рамках налагоджених контактів), але проблемою може стати відсутність чіткої зовнішньополітичної стратегії, каже експерт Ради зовнішньої політики “Українська Призма” Олександр Краєв.
“Все це може призвести до деякої пасивності, ще більш обережної зовнішньої політики.

Continue reading...