Home Polish Polish — mix Lechia – Śląsk: bracia Paixao przekroczyli setkę

Lechia – Śląsk: bracia Paixao przekroczyli setkę

232
0

Lechia Gdańsk pokonała 3:1 Śląsk Wrocław. Najważniejszym wydarzeniem tego spotkania była postawa braci Paixao. Marco strzelił dwa gole, Flavio dorzucił jednego i bliźniacy mają na swoim koncie już 101 goli w Lotto Ekstraklasie.
Na jedenasty metr podszedł niezawodny dotychczas w takich sytuacjach Robak, ale doskonale spisał się, który sparował strzał napastnika Śląska w prawy róg! Gra toczyła się głównie w środku pola i w Gdańsku nie działo się wiele. Najaktywniejsi byli jednak bracia i. Jak się okazało, w końcu bohaterem stał się ten skuteczniejszy z portugalskich bliźniaków. Rzut wolny doskonale wykonał, a w polu karnym skutecznie zachował się napastnik Lechii, który w tym roku kalendarzowym wprost przyciąga do swojej głowy piłkę jak magnes. Marco Paixao uderzył w kierunku dalszego słupka i pokonał Był to jego dwunasty gol w tym sezonie. Końcówka pierwszej połowy wyglądała już bardziej jak mecz piłkarski i Lechia na przerwę schodziła z jednobramkowym zapasem. Na początku drugiej połowy doszło do kolejnej kontrowersji. Piłkę ręką po dośrodkowaniu dotknął. podyktował karnego i nawet odsyłał piłkarzy Śląska do zajmowania swoich pozycji, gdy nagle skorzystał z wideoweryfikacji. Do piłki podszedł tym razem Flavio Paixao, który zdecydował się na strzał w sam środek bramki. Był to setny gol braci w Lotto Ekstraklasie! Wśród piłkarzy Śląska Wrocław, do pewnego momentu najbliżej strzelenia gola był. Lechia grała niezwykle konsekwentnie i inteligentnie kradła kolejne cenne sekundy, zbliżając się do swojego celu. W końcu drużyna przeprowadziła jedną dynamiczną akcję, po której Sito Riera strzelił w poprzeczkę. Kto jednak tego dnia mógł dobić rywala? Oczywiście bracia Paixao. Tuż po wejściu na boisko piłkę do Flavio Paixao podał, a w polu karnym czekał już Marco Paixao. Stanął naprzeciw Słowika i przypieczętował wygraną Lechii. Co prawda chwilę później olbrzymi błąd gdańskich obrońców wykorzystał, jednak zwycięzca mógł być jeden – Lechia wygrała 3:1 i zbliżyła się do czołowej ósemki.
1:0 – M. Paixao 40′
2:0 – F. Paixao 56′ (k.)
3:0 – M. Paixao 80′
3:1 – Madej 82′ Dusan Kuciak – Mato Milos, Joao Nunes, Błażej Augustyn, Jakub Wawrzyniak – Flavio Paixao, Daniel Łukasik, Simeon Sławczew, Milos Krasić (80′ Romario Balde), Sławomir Peszko (89′ Joao Oliveira) – Marco Paixao (83′ Grzegorz Kuświk). Jakub Słowik – Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Konrad Poprawa, Augusto – Jakub Kosecki (80′ Łukasz Madej), Michał Chrapek (70′ Kamil Łyszczarz), Igors Tarasovs (90+1′ Sebastian Bergier), Sito Riera – Kamil Vacek – Marcin Robak. Nunes (Lechia), Augusto (Śląsk). Szymon Marciniak (Płock). 8 313.