Home Ukraine Україна — українською Угорщина роздала на Закарпатті понад 100 тисяч паспортів до введення безвізового режиму...

Угорщина роздала на Закарпатті понад 100 тисяч паспортів до введення безвізового режиму України з ЄС, – заступник глави МЗС Боднар. ВIДЕО

391
0
SHARE

За його словами, дві сусідні з Україною країни – Угорщина і Румунія – дозволяють мати подвійне громадянство. Зокрема, на Закарпатті, за різними даними -зокрема угорським – угорських паспортів…
За його словами, дві сусідні з Україною країни – Угорщина і Румунія – дозволяють мати подвійне громадянство. Зокрема, на Закарпатті, за різними даними -зокрема угорським – угорських паспортів видано понад 100 тисяч.
“Ці паспорти видавалися в основному до моменту отримання Україною безвізового режиму. Привабливість цього паспорта була практичною – можна було безпроблемно перетинати кордон, влаштовуватися на роботу в Угорщині або далі”, – зазначив Боднар. Він також підкреслив, що, найімовірніше, українці, які отримали угорські паспорти і поїхали туди, де зарплати вищі.
“Тепер порахуємо, що досягла Угорщина, роздаючи паспорти українським громадянам угорського походження? За різними оцінками, від 30 до 40 тисяч працездатних українських громадян угорського походження виїхали в інші держави Європи. Фактично і Угорщина, і Україна їх втратили”, – зазначив заступник міністра закордонних справ.
Він зазначив, що “цими паспортами, тоді, раніше торгували якоюсь мірою і угорські чиновники”, що підтвердують факти. Також Боднар нагадав, що ті, що отримали громадянство, – це виборці, в яких зацікавлена Угорщина.
“Це порушення українського законодавства. І той, хто отримав свій паспорт, розуміє свою відповідальність, особливо якщо він йде на військову службу, на державну службу, має кілька інших обмежень. У цьому разі треба просто з цим активно працювати, а не робити проблему на двосторонньому рівні. Якщо ця країна вважає, що вони будуть видавати паспорти незалежно від нашої політики, то ми маємо право реалізувати свою політику, незважаючи на заперечення, які робить та сторона”, – підкреслив представник МЗС.
Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон “Про освіту”, ухвалений Верховною Радою.

Continue reading...