– Myślę, że sektor ciepła systemowego jest mocną stroną Polski. Tu rozwinięto go najlepiej w całej Europie. Aktywa ciepłownicze mają duże znaczenie dla miast i tak powinno pozostać. Jednak sektor stoi przed wzywaniem – trzeba zmniejszyć jeg
Frédéric Faroche, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce, wskazuje, że węgiel jest bardzo cennym zasobem Polski, choć z drugiej strony ma duży wpływ na środowisko naturalne.
– Nie możemy jednak i nie powinniśmy zastępować go nagle innymi paliwami, to niemożliwe. Naszym celem jest więc obniżenie jego udziału w procesie produkcji ciepła i energii elektrycznej – informuje Frédéric Faroche.
Szef Grupy Veolia w Polsce podaje, że strategia, którą Veolia zawsze stosowała, polega na postępowaniu zgodnym z wytycznymi zarówno Unii Europejskiej, jak i kraju, w którym prowadzi działalność.
Czytaj także:
– Celem Unii nakreślonym do roku 2030 jest zwiększenie w jej bilansie udziału energii ze źródeł odnawialnych do 32 proc., podniesienie efektywności energetycznej o 32,5 proc. i zredukowanie śladu węglowego o 40 proc. Polska przyjmie tu własne wskaźniki, a my postaramy się w sposób ekonomiczny dopasować do nich aktywa grupy – mówi Frédéric Faroche.