Home Polish Polish — mix Fenomenalny powrót Żyły. W drugiej serii polski skoczek pokazał światową klasę

Fenomenalny powrót Żyły. W drugiej serii polski skoczek pokazał światową klasę

308
0

Piotr Żyła drugi dzień z rzędu stanął na podium Pucharu Świata w skokach narciarskich. W rosyjskim Niżnym Tagile po skoku na 133 metry uplasował się na trzecim miejscu. Wygrał Japończyk – Ryoyu Kobayashi, drugi był Norweg Johann Andre Forfang.
Piotr Żyła zaliczył fenomenalny awans w drugiej serii, ostatecznie stając na najniższym stopniu podium. • Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta Kamil Rakosza 02 grudnia 2018 P o pierwszym skoku Piotra Żyły, ciężko było uwierzyć, że uda mu się wskoczyć do pierwszej trójki. Jednak w drugiej serii skoczek z Wisły pokazał światową klasę, zaliczając awans na najniższy stopień podium.
Po pierwszej serii konkursu w Niżnym Tagile Żyła był dziesiąty. Taką pozycję dał mu skok na odległość 126 metrów. Do finałowej serii awansowała jeszcze dwójka Polaków – Kamil Stoch, który osiągnął 129,5 m, plasując się na piątym miejscu oraz Dawid Kubacki.