Home Polish Polish — mix Lewandowski nie zatrzymuje się. Piąty gol Polaka w barwach Barcelony

Lewandowski nie zatrzymuje się. Piąty gol Polaka w barwach Barcelony [WIDEO]

163
0

Piłkarz Barcelony Robert Lewandowski zdobył bramkę w wyjazdowym meczu 4. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy z Sevillą (3:0). Z pięcioma golami Polak jest współliderem klasyfikacji strzelców. Liderem tabeli po zwycięstwie nad Betisem Sewilla 2:1 jest nadal Real Madryt.
Lewandowski zagrał przeciwko Sevilli po raz szósty w karierze – wcześniej w barwach Bayernu Monachium i Borussii Dortmund – ale dotychczas nie strzelił tej drużynie gola. Tym razem uczynił to w 36. minucie, kiedy przyjął piłkę na klatkę piersiową po długim podaniu Francuza Jules’a Kounde i pokonał marokańskiego bramkarza Yassine Bounou.

Kapitan reprezentacji Polski był bliski wpisania się na listę strzelców kwadrans wcześniej, ale po jego “podcince” piłkę sprzed linii bramkowej wybił jeden z obrońców Sevilli. To jednak podopiecznych Julena Lopeteguiego nie uratowało, bo z natychmiastową dobitką pospieszył Brazylijczyk Raphinha i goście objęli prowadzenie.

Wynik spotkania ustalił w 50. minucie Eric Garcia. Lewandowski grał do 74., kiedy zmienił go Ansu Fati.

Wcześniej w tym sezonie Polak zdobył po dwa gole w meczach z Realem Sociedad (4:1) i Realem Valladolid (4:0). “Pusty przelot” miał tylko na inaugurację z Rayo Vallecano (0:0).