Home Ukraine Україна — українською National Geographic і Google Maps досі не зрозуміли: як компанії поширюють фейки...

National Geographic і Google Maps досі не зрозуміли: як компанії поширюють фейки про Україну

201
0
SHARE

Array
Понад 30 міжнародних компаній розробляють, друкують та розповсюджують некоректну інформацію про Україну в освітніх матеріалах у Європі, Великій Британії та США. Серед них є National Geographic, Google Maps, Amazon та інші. Далі читайте в авторській колонці для сайту 24 Каналу.Найнебезпечніший вид пропаганди
Нещодавно Президент України Володимир Зеленський підписав зміни до закону “Про географічні назви”. Він заборонив присвоювати географічним об’єктам і вулицям назви, пов’язані з Росією та її діячами. З 2015 року триває декомунізація, зокрема в топоніміці населених пунктів. Водночас російські наративи про “нові території” широко поширені на мапах, у підручниках та подібних освітніх матеріалах, які масово продаються у книгарнях ЄС, Великої Британії та США.
Ми можемо пригадати, наскільки повільно порівняно зі східноєвропейськими країнами почали допомагати Україні Німеччина, Австрія чи Швейцарія, або те, що багато західних компаній продовжують працювати в Росії так, ніби нічого не трапилося. Можна знайти багато пояснень цьому як в історії, так і в активності російської пропаганди, яка все ще є достатньо високою.
Найнебезпечнішою є прихована пропаганда, яка міститься у науково-освітніх матеріалах: шкільних підручниках, географічних мапах, атласах світу, глобусах.
По-перше, ми вчимося в школі по підручниках – це те, що формує наше уявлення про світ на все життя.
По-друге, довіра до таких матеріалів вища, ніж до матеріалів у ЗМІ.
По-третє, подібні видання є практично в кожному домі, і вони залишаються з користувачами на довгі роки. У багатьох із нас висить (чи в дитинстві висіла) на стіні географічна карта, у шафі стоїть глобус, а в “бардачку” машини лежить атлас автодоріг.
Це ті речі, якими ми користуємося (чи принаймні бачимо їх) доволі часто, але купуємо їх лише кілька разів за життя. Тому помилки чи свідомі спотворення, відображені на мапах, впливають на нас протягом тривалого часу. Особливо небезпечно, коли такі спотворені матеріали розміщені у шкільних підручниках. 30 міжнародних компаній розробляють, друкують та розповсюджують некоректну інформацію, яка суперечить офіційній позиції ООН та урядів згаданих країн, в освітніх матеріалах. Мовиться про National Geographic, Google Maps (США), Amazon (Німеччина, США), Thalia (Німеччина), Thalia (Австрія), Hugendubel (Німеччина), Bucher (Німеччина), Orell Füssli (Швейцарія), Mairdumont (Німеччина), Freytag-Berndt (Австрія), INTERKART (Німеччина) та багато інших.

Continue reading...