Home Polish Polish — mix Szokujące oskarżenia Collins po meczu ze Świątek. "Iga nie musi być nieszczera...

Szokujące oskarżenia Collins po meczu ze Świątek. "Iga nie musi być nieszczera w tej sprawie"

80
0
SHARE

Iga Świątek awansowała w środę do półfinału igrzysk olimpijskich w Paryżu, jednak najwięcej emocji wzbudziło zakończenie jej ćwierćfinału. Amerykanka Danielle Collins poddała spotkanie, po czym powiedziała kilka niemiłych słów rywalce. “Nie wiem, o co jej chodziło” – przyznała Polka.
Amerykańska tenisistka poddała mecz przy stanie 6:1, 2:6, 4:1 dla Świątek. W pierwszym i drugim secie nie pokazywała po sobie, że coś jest nie tak, jednak w trzeciej partii poprosiła o przerwę medyczną, podczas której zeszła do szatni. Wróciła na kort, wygrała jednego gema, po którym ponownie chwilę rozmawiała z fizjoterapeutką. Przystąpiła później do gry, ale nie dokończyła szóstego gema.

Po starciu więcej niż o samej grze tenisistek, historycznym półfinale igrzysk i kolejnej rywalce Świątek mówiło się o sytuacji mającej miejsce tuż po zakończeniu jej ćwierćfinałowego pojedynku z Collins. Rozgoryczona Amerykanka po poddaniu spotkania powiedziała liderce światowego rankingu kilka słów, które widocznie zaskoczyły tę drugą.