Home Polish Polish — mix Carlos Sainz wygrał w Grand Prix Meksyku! Max Verstappen poza podium

Carlos Sainz wygrał w Grand Prix Meksyku! Max Verstappen poza podium

46
0

Hiszpan Carlos Sainz Jr. z zespołu Ferrari wygrał niedzielny wyścig Formuły 1 o Grand Prix Meksyku – dwudziestą z 24 rund mistrzostw świata. To jego czwarte zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Lando Norris z McLarena, a trzecie Monakijczyk Charles Leclerc z Ferrari. Na szóstej pozycji wyścig ukończył obrońca tytułu, lider klasyfikacji generalnej Holender Max Verstappen z Red Bulla.
W klasyfikacji cyklu prowadzenie utrzymał Verstappen. Jednak jego przewaga nad Norrisem na cztery wyścigi przed końcem sezonu zmalała do 47 punktów. Przed niedzielnym wyścigiem Holender triumfował w pięciu z sześciu rozegranych w Meksyku, wliczając w to ostatnie trzy edycje. Teraz jednak ma słabszy okres, nie wygrał bowiem dziesięciu wyścigów z rzędu.