Home Polish Polish — mix Poznaliśmy zwyciężczynie koszykarskiego Superpucharu Polski

Poznaliśmy zwyciężczynie koszykarskiego Superpucharu Polski

32
0

Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin pokonały w Poznaniu KGHM BC Polkowice 94:74 (28:24, 13:20, 21:14, 32:16) w meczu o Superpuchar Polski. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Szewczyka sięgnęła po to trofeum po raz drugi w historii.
Oba zespoły rozpoczęły trochę niemrawo, po trzech minutach było 4:0 dla KGHM BC. Lublinianki szybko jednak przebudziły się i dzięki rzutom z dystansu Batabe Zempare i dynamicznym akcjom Dominiki Ullmann przez większość pierwszej kwarty utrzymywały niewielkie prowadzenie. W ekipie z Dolnego Śląska skutecznością imponowała Łotyszka Anete Steinberga, która do zespołu dołączyła zaledwie dwa tygodnie temu.

Po krótkiej przerwie do głosu doszły podopieczne Karola Kowalewskiego, które po kilku kontratakach uzyskały pięciopunktową przewagę (35:30).