Home Ukraine Україна — українською Крипта: неспокійне завтра. Що чекає на ринок цифрової валюти і як на...

Крипта: неспокійне завтра. Що чекає на ринок цифрової валюти і як на нього вплинуть вибори у США

70
0
SHARE

Усі похмурі прогнози з приводу смерті криптовалюти не справдилися — вона продовжує процвітати. Журналіст Крістофер Бім у колонці для The Atlantic, зазираючи в майбутнє, бачить там її подальше процвіта…
Усі похмурі прогнози з приводу смерті криптовалюти не справдилися — вона продовжує процвітати. Журналіст Крістофер Бім у колонці для The Atlantic, зазираючи в майбутнє, бачить там її подальше процвітання, незалежно від результату виборів у США, а й водночас усе більший хаос
Криптовалюту оголошували мертвою стільки разів, що її передбачувана смерть стала ходячим жартом. За даними сайту 99Bitcoins, із 2010 року некролог флагманському криптовалютному токену писали не менш ніж 477 разів. Торік після краху кількох гігантів криптотрейдингу, зокрема FTX, і подачі Комісією з цінних паперів і бірж шквалу позовів проти великих блокчейн-компаній стався цілий раунд вихвалянь. “Криптовалюти в Америці мертві”, — заявив технологічний інвестор Чамат Паліхапітія в подкасті All-In у квітні 2023 року. Видання, включно з The Wall Street Journal і The Atlantic, замислилися над питанням, чи не настає для технології знову “капут”.
Тому ми не повинні дивуватися тому, що криптовалюти повертаються. Шокує лише те, наскільки вони повернулися. Загальна ринкова капіталізація криптоактивів цього року майже досягла рекордних показників 2021 року. Криптовалютний сектор став найбільшим політичним донором у поточному виборчому циклі, випередивши навіть індустрію викопного палива, причому внески надходять кандидатам від обох партій. У травні Палата представників ухвалила законопроєкт, що передбачає багато політичних вимог крипто-лобістів. І обидва кандидати в президенти заграють із криптовалютами настільки, що, незалежно від того, хто переможе в листопаді, ринок може опинитися на порозі процвітання, підживлюваного дерегулюванням.
Як криптовалюта змогла так швидко відновитися? Частково це суто політика. Індустрія почала витрачати величезні гроші — щонайменше 130 мільйонів доларів — на те, щоб ліктями пробитися на вибори до Конгресу. Вона також удосконалила свою рекламу. Відійшли в минуле скуйовджене волосся й пафосні розмови про альтруїзм і порятунок людства. Прийшли магістри ділового адміністрування та юристи, випускники Ліги плюща, які знають, як говорити мовою переконання Вашингтона. Посил індустрії такий: “Зробіть криптовалюти нормальними. Регулюйте нас, будь ласка. Усе, чого ми хочемо, це знати правила дорожнього руху”. Вони розповідають про звичайнісінькі та несерйозні застосування криптовалют, засуджуючи шахраїв, які псують репутацію індустрії, та уникаючи згадки про “дегенів”, або дегенеративних гравців, які становлять більшість реального попиту на криптовалюти.
Але правда в тому, що шахраї стають дедалі сміливішими, знаходячи нові креативні способи обдурити роздрібних інвесторів. Якщо криптовалютне лобі доб’ється свого, новий режим регулювання розчистить шлях не тільки для “респектабельного” крила індустрії, а й для “дикунів” і злочинців. Якщо раніше ви думали, що криптовалюти — це проблема, то тепер вам варто насторожитися. Найгірше, найімовірніше, ще попереду.
Криптоіндустрія наполягає на тому, що її мета — причина, через яку вона витрачає немислимі суми грошей на те, щоб вплинути на вибори, — це бути нудною. Тут нема на що дивитися. Криптовалютні компанії кажуть, що вони просто шукають “ясності в регулюванні”.
Ця фраза, якщо чесно, є спритним прийомом. Компаніям потрібна не просто ясність, їм потрібен конкретний набір правил. Наразі криптовалюти перебувають у стані нормативної невизначеності.

Continue reading...