Home Ukraine Україна — українською Забудьте про втому і вигорання! Біолог сказав, як повернути собі бажання жити

Забудьте про втому і вигорання! Біолог сказав, як повернути собі бажання жити

70
0
SHARE

Під час війни розумова втома та емоційне вигоряння стали вже звичайним явищем. Але що втома та виснаження значить для вашого організму? Як навчитися п.
Під час війни розумова втома та емоційне вигоряння стали вже звичайним явищем. Але що втома та виснаження значить для вашого організму? Як навчитися правильно піклуватися про себе, щоб позбутися наслідків стресу та морального безсилля?
Про це розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на роз’яснення кандидата біологічних наук та експерт з ментального здоров’я, освіти та системного мислення Петра Чорноморця.Чому ми не завжди помічаємо свою втому
Часто ми інтенсивно розумово працюємо та не помічаємо втоми. Тому що для процесу, коли ваші нейрони (нервові клітини) втомилися – їм потрібен певний час для відчуття цієї втоми.
“Інколи декілька хвилин, інколи – годин, цей час потрібен на передачу нервових сигналів до наших емоціогенних центрів. Тобто емоціогенні центри головного мозку (гіпоталамус, амигдала, поясна кора) мають згенерувати емоцію втоми. Має відреагувати інсола, котра відповідає за емоційну оцінку тілесних відчуттів. За фінальну емоцію втоми відповідає відділ кори великих півкуль головного мозку – префронтальна кора. В результаті всіх цих процесів в організмі з’явиться втома, як відчуття”, – пояснює Петро Чорноморець.Як наш організм маскує втому
Нашому організму можуть заважати вчасно відчути втому деякі явища – наприклад, мотивація, кава, тютюн та інше.
“Насправді мотивація блокує втому за рахунок того, що відбувається збудження нейронів, котрі працюють на дофаміні. Дофамін, як ми знаємо – це гормон, головною функцією якого є сприяння почуттю задоволення, підсилення активної поведінки та мотивації”, – додає експерт.
Він зазначає, що дофамін також бере активну участь у процесі навчання, покращує пам’ять, сконцентрованість та уважність. Отже, мотивація буде гальмувати роботу емоціогенних центрів і ми не відчуємо втому.

Continue reading...