Home Polish Polish — mix Andrzej Duda nie pozostawia wątpliwości ws. zakazu aborcji. "Jestem zwolennikiem ochrony życia...

Andrzej Duda nie pozostawia wątpliwości ws. zakazu aborcji. "Jestem zwolennikiem ochrony życia ze względów religijnych"

172
0
SHARE

NewsHub– Jestem zdecydowanym zwolennikiem ochrony życia ze względów religijnych – oznajmił prezydent Andrzej Duda. • Fot. Wojceich Surdziel / Agencja Gazeta Karolina Błaszkiewicz 24 stycznia 2017 J estem zdecydowanym zwolennikiem ochrony życia ze względów religijnych, a także dlatego, że ochrona życia ma w sobie element propaństwowy – powiedział w rozmowie z TV Republika prezydent Andrzej Duda. I między słowami nie pozostawił wątpliwości, co zrobi, jeśli na jego biurko trafi wreszcie ustawa ograniczająca prawa Polek do usuwania ciąży.
W udzielonym wywiadzie prezydent podjął kwestię projektów dotyczących aborcji. – Oba, zarówno zaostrzający, jak i liberalizujący prawo aborcyjne – powinny być rozpatrywane w komisji, bo były to projekty obywatelskie – stwierdził. Sam wyraźnie opowiedział się jednak za ochroną życia z powodów religijnych i przekonywał, że jest ona inwestycją w przyszłość.
– Nam zależy, by zwiększał się przyrost naturalny i ochrona życia jest elementem wsparcia tego procesu. Nie mam żadnych wątpliwości, że konieczne jest absolutne zwiększenie ochrony życia dzieci niepełnosprawnych. Ochrona dzieci, które mogą żyć – zaznaczył Duda. – (…) Te kwestie powinny być silniej uregulowane prawne, by życie dzieci z zespołem Downa były lepiej chronione, by mogły żyć. Bo to piękne i szczęśliwe dzieci – powiedział, apelując o odpowiednie działania do Sejmu i ministra zdrowia.
Jasne staje się więc, że głowa państwa wspiera poczynania autorów programu “Za życiem”. Przypomnijmy , jego autorami są m.in. Patryk Jaki i Teresa Wargocka, którzy proponują kobietom 4 tys. zł jednorazowej zapomogi za urodzenie chorego dziecka. Rząd oferowałby jeszcze 10 dni w hospicjum perinatalnym rodzicom i wsparcie psychologiczne oraz specjalistyczną opiekę dziecku do momentu ukończenia 18. roku życia.
– Pierwszy raz od wielu lat ta kwestia została potraktowana poważne i jest to wielką troską minister Elżbiety Rafalskiej – uznał w wywiadzie prezydent Duda. – To są bohaterskie rodziny i nikt nie ma wątpliwości, że potrzebują wsparcia ze strony państwa. Chylę czoła przed tymi rodzinami, bo to trud niesiony przez całe życie, trud, by zapewnić dziecku niepełnosprawnemu godny byt i poczucie równości –podkreślił. Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl źródło: telewizjarepublika.pl POLUB NAS NA FACEBOOKU

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: 0.3