Home Polish Polish — mix Bochenek: Wiążemy wielkie nadzieje z prezydenturą Donalda Trumpa

Bochenek: Wiążemy wielkie nadzieje z prezydenturą Donalda Trumpa

372
0
SHARE

NewsHubBochenka spytano w Superstacji, jakie ma oczekiwania wobec prezydentury Donalda Trumpa, który w piątek został zaprzysiężony na 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych.
“To jest oczywiście historyczny moment dla samych Amerykanów i całego świata” – powiedział Bochenek. “My oczywiście z tą prezydenturą wiążemy wielkie nadzieje, bo wierzymy, że sojusz polsko-amerykański dalej będzie się umacniał, dalej Polska i Ameryka będą szły przez świat przez kolejne lata ramię w ramię i m.in. te postanowienia szczytu NATO, które zostały podjęte w zeszłym roku, tutaj właśnie w Warszawie , będą utrzymane” – powiedział rzecznik rządu.
Wyraził nadzieję, że podczas kadencji Trumpa “NATO jako cała struktura będzie tak się zmieniało, że będzie jeszcze bardziej efektywne i będzie stwarzać jeszcze większe gwarancje dla naszego bezpieczeństwa na flance wschodniej”. “Wierzymy w to” – dodał.
Stwierdził też, że Trump jeszcze jako kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych “sam wielokrotnie bardzo pozytywnie wypowiadał się o Polakach” i deklarował, że w czasie swojej prezydentury będzie chciał się zająć sprawą zniesienia dla nich wiz. “To jest jedna z tych spraw, która nam wszystkim zaprząta od bardzo wielu lat głowę; nikomu się wcześniej nie udało tego uskutecznić” – zaznaczył Bochenek.
Według niego, wizy powinny zostać zniesione m.in. dlatego, że Polacy nie patrzą już na Stany Zjednoczone jako “na miejsce, do którego jedzie się, by dorabiać” i że “Ameryka jest dziś traktowana bardziej w kategoriach turystycznych”. (PAP)

Similarity rank: 16
Sentiment rank: 3