Home Polish Polish — mix co o nim wiemy?

co o nim wiemy?

312
0
SHARE

NewsHubDzięki nowemu, laserowemu sensorowi, tegoroczny iPhone “może mieć jakiś rodzaj rozpoznawania twarzy czy gestów”, napisała firma analityczna Cowen and Company w notatce do swoich klientów. Czego jeszcze możemy spodziewać się po kluczowym produkcie Apple?
Sensor, o którym mowa, nie przewijał się w dotychczasowych przeciekach na temat iPhone’ów, jednak te nieoficjalne informacje mają sens. Apple w 2013 r. kupił izraelską firmę PrimeSense, która trudni się produkcją czujników 3D, takich, które mogą rejestrować i analizować ruchy danego obiektu. To właśnie technologię PrimeSense zastosowana w pierwszej generacji kontrolerów ruchu Kinect, następne powstały już w Microsofcie.
Jak pisze Timothy Arcuri, analityk Cowen and Company napisał na podstawie swoich źródeł: Wygląda na to, że wśród nowych funkcji iPhone’a pojawi się jakiś rodzaj rozpoznawania twarzy czy gestów wspierany czujnikiem laserowym umieszczonym blisko przedniej kamery, a także – jak się spodziewaliśmy – funkcja bezprzewodowego ładowania.
Nowy rodzaj sensora jest kluczowy dla Apple , który chciałby wdrożyć w swoim sztandarowym produkcie funkcje związane z technologią rzeczywistości rozszerzonej (AR). Tim Cook, prezes Apple, kilkukrotnie w zeszłym roku powtarzał, że kierowana przez niego firma jest bardzo zainteresowana tym segmentem. Nowy iPhone – co o nim wiemy?
Jak pisaliśmy w Business Insider Polska, Apple zabezpieczył ciekawy patent na telefon bez ramek, w całości pokryty z przodu szkłem. We wniosku patentowym była również mowa o innowacyjnym pomyśle niejako “nałożonych” na siebie ekranów – użytkownik miałby patrzeć na świat przez przezroczyste “okno” w smartfonie, a nie przez obiektyw aparatu. Ta pierwsza nowość jest prawdopodobna, na drugą przyjdzie zapewne trochę poczekać.
Co jeszcze ustalił Arcuri? Oto wymienione przez niego nowości w tegorocznych iPhone’ach, które Apple zaprezentuje tradycyjnie we wrześniu: Premiera trzech modeli smartfonów, z nowym 5,8 calowym iPhone’em, obok dotychczasowych o przekątnych ekranów odpowiednio 4,7 cala i 5,5 cala. Największy, 5,8 calowy iPhone będzie miał ekran OLED. Zużywa on mniej prądu i oferuje głębszą czerń niż LCD. 5,8 calowy model będzie miał “panoramiczne” wzornictwo, a przycisk Touch ID z czytnikiem linii papilarnych zostanie umieszczony pod szkłem ekranu.
Zdaniem Acuriego, przeprojektowane iPhone’y, które on nazywa “iPhone’m 10” lub “iPhone’em X” mają potencjał, by wywołać duże zainteresowanie i masową przesiadkę ze starszych modeli.
Poniżej prezentujemy prognozę sprzedaży iPhone’ów na najbliższe lata według Cowen and Company:
Foto: Cowen and Company
Prognoza sprzedaży iPhone’ów na najbliższe lata

Similarity rank: 0
Sentiment rank: 2.9