Home Polish Polish — mix Droga Stolno – Wąbrzeźno zostanie zmodernizowana POLECAMY KOMENTARZE

Droga Stolno – Wąbrzeźno zostanie zmodernizowana POLECAMY KOMENTARZE

445
0
SHARE

NewsHubZmodernizowany odcinek drogi wojewódzkiej nr 548 Wąbrzeźno-Stolno pozwoli na lepsze połączenie północnej części regionu kujawsko-pomorskiego – Chełmna, Świecia, Wąbrzeźna i Brodnicy z węzłem autostrady A1 w Lisewie.
W przetargu uczestniczyło siedem firm i konsorcjów. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum w składzie: Trakcja PRKiL z Warszawy (lider) oraz PEUiM z Białegostoku i Kauno Tiltau z Wilna (partnerzy). Zwycięzca postępowania zaoferował wykonanie zadania za 83,8 mln zł i zaoferował 7-letnią gwarancję. Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie 2019 r.
W ramach inwestycji jezdnia zostanie wzmocniona i poszerzona do 7 m. Trasa ominie od północy miejscowość Kalmarki, co pozwoli uniknąć wyburzeń i zniknie niebezpieczny łuk pomiędzy Cepnem i Kalmarkami. W Krusinie zostanie wybudowane 4-wlotowe rondo, a małe rondo powstanie z Lisewie.
W rejonie Kornatowa od przejazdu kolejowego odsunięte zostaną skrzyżowania z drogami lokalnymi. Pomiędzy Lisewem i Wąbrzeźnem zaplanowano pięć skrzyżowań z ruchem okrężnym. W Cepnie zostanie wyznaczone miejsce do kontrolowania samochodów. W Wąbrzeźnie przewidziano zmodernizowanie ul. Kętrzyńskiego.
Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu przewidującego przebudowę 14 odcinków dróg wojewódzkich o łącznej długości 350 km. Szacunkowa wartość zadań wyniesie ok. 900 mln zł, z czego wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 sięgnie ok. 600 mln zł.
Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał już wykonawcę modernizacji 15-kilometrowego odcinka drogi nr 251 ze Żnina do granicy z Wielkopolską. Zrealizuje ją Erovia Polska SA za 46,9 mln zł.
W toku są przetargi dotyczące tras nr 559 z Lipna do granicy z województwem mazowieckim długości 22 km i nr 265 z Brześcia do Kowala długości 15 km. Wkrótce mają zostać ogłoszone przetargi na remont dwóch odcinków trasy wojewódzkiej nr 240 z Tucholi do Świecia łącznej długości 15 km.

Similarity rank: 0.5
Sentiment rank: 0