Home Polish Polish — mix Duda w Izraelu: relacje między narodami – oparte na wspólnych wartościach

Duda w Izraelu: relacje między narodami – oparte na wspólnych wartościach

362
0
SHARE

NewsHubBudowa trwałych relacji pomiędzy narodami powinna się opierać na wspólnie wyznawanych zasadach i wartościach; priorytety mojej polityki ogniskują się wokół dwóch uniwersalnych pojęć: bezpieczeństwa oraz wspólnoty – powiedział w czwartek w Izraelu prezydent Andrzej Duda.
“Polskę i Izrael łączą bardzo dobre stosunki, a nasze narody ponad 1000-letnie dzieje wzajemnych relacji” – powiedział prezydent, który w Jerozolimie wziął udział w spotkaniu organizowanym przez Israel Council on Foreign Relations i Polski Instytut Spraw Międzynarodowych. Jak ocenił, niezbędna jest perspektywa współdziałania Polski i Izraela w przestrzeni międzynarodowej.
“W ciągu kilku ostatnich lat historia gwałtowne przyspieszyła, pojawiły się nowe wyzwania i zagrożenia, na które powinniśmy wspólnie szukać odpowiedzi” – przekonywał prezydent.
“Jestem głęboko przekonany, że budowa trwałych i dojrzałych relacji pomiędzy narodami powinna się opierać nie tyle na doraźnych interesach, ile na wspólnie wyznawanych zasadach i wartościach. Dlatego priorytety prowadzonej przeze mnie polityki ogniskują się wokół dwóch uniwersalnych pojęć: bezpieczeństwa oraz wspólnoty” – powiedział Duda.
Jak ocenił, poczucie bezpieczeństwa oraz poczucia przynależności do wspólnoty, to “podstawowe pragnienie naszych społeczeństw”. (PAP)
mrr/ mzk/ kot/ ap/ jbr/

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: 0