Home Polish Polish — mix Jacek Kurski o problemach w TVP

Jacek Kurski o problemach w TVP

274
0
SHARE

NewsHubKurski stwierdził, że ostatni rok dla zarządu TVP był bardzo ciężki, ale jednocześnie owocny. Poinformował też, że jest wiarygodny projekt sprawnego uszczelnienia poboru abonamentu radiowo-telewizyjnego.
– Jeżeli telewizja publiczna ma przetrwać to wsparcie finansowe z prawdziwego zdarzenia musi nastąpić w ciągu najbliższych kilku tygodni – przyznał prezes TVP.
Ponadto Kurski zapowiedział, że telewizja publiczna zamierza kontynuować formaty, które podobają się widzom. – Mamy przygotowanych mnóstwo projektów i jesteśmy w blokach startowych, gotowi do rozpoczęcia ich realizacji – dodał.
Prezes TVP odniósł się także do sytuacji TV Biełsat. – Nie chcę mieć wpisane w CV, że za mojej kadencji zlikwidowano cokolwiek. To jest rodzaj zleconego zadania. Telewizja zagraniczna musi mieć akceptację Ministerstwa Spraw Zagranicznych – tak jest z TV Biełsat, podobnie będzie z anglojęzyczną Telewizją Wyszehradzką – stwierdził Kurski. Jego zdaniem w obecnej sytuacji budżetowej, Telewizja Polska nie jest w stanie samodzielnie utrzymywać TV Biełsat. – Choć bardzo chcę, aby kanał istniał – podkreślił prezes TVP.

Similarity rank: 2.2
Sentiment rank: 0