Home Polish Polish — mix Jest śledztwo w sprawie śmierci posła

Jest śledztwo w sprawie śmierci posła

366
0
SHARE

NewsHubŁódzka Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo dotyczące czwartkowego wypadku drogowego, w którym zginął poseł Kukiz’15 Rafał Wójcikowski – przekazał mediom rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania. Zbadane zostaną również okoliczności prowadzenia akcji ratowniczej, a w odtworzeniu przebiegu wypadku pomoże biegły sądowy.
Wypadek drogowy na drodze S8 w kierunku Warszawy, w którym w czwartek ok. 6.30 zginął poseł zostanie dokładnie przeanalizowany. Tuż po zdarzeniu na miejscu zostały zabezpieczone ślady wypadku oraz przepytano świadków. Z wszystkich działań została sporządzona odpowiednia dokumentacja.
W piątek prokurator Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury poinformował, że w sprawie zostało wszczęte śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny i przebieg wypadku oraz przebieg akcji ratunkowej już po dotarciu służb na miejsce.
Do prokuratury w Łodzi dotarły medialne informacje o mężczyźnie, który zatrzymał się przy samochodzie posła jako pierwszy i próbował mu udzielić pomocy. Następnie po przyjeździe służb został odsunięty od miejsca wydarzeń. Mężczyzna podzielił się swoimi wątpliwościami co do prawidłowego przeprowadzania akcji ratunkowej i ten wątek zostanie wyjaśniony w przesłuchaniu. Świadek zdarzenia pochodzi z Sosnowca.
Poseł zmarł 19 stycznia, kiedy jego samochód wpadł w poślizg i uderzył w bariery drogowe.
Poseł Kukiz’15 zginął w wypadku

Similarity rank: 3.1
Sentiment rank: -4.3