Home Polish Polish — mix Kolarze CCC Sprandi Polkowice pojadą w Giro d'Italia

Kolarze CCC Sprandi Polkowice pojadą w Giro d'Italia

407
0
SHARE

NewsHubfot. CCC Team Facebook
Grupa CCC Sprandi Polkowice po raz trzeci w historii istnienia ekipy wystartuje w Giro d’Italia. Organizatorzy włoskiego Wielkiego Touru ogłosili listę drużyn, które wezmą udział w 100 edycji imprezy.
“To dla nas wielki powód do dumy, że będziemy mogli uczestniczyć w tej jubileuszowej edycji. Organizatorzy Giro d’Italia, RCS Sport, kilkukrotnie docenili nasz zespół przyznając nam „dziką kartę” na swoje imprezy takie jak Il Lombardia, Milan-Sanremo, Tirreno-Adriatico, Strade Bienche, Abu Dhabi Tour, czy też Dubai Tour. Cieszymy się, że nie zawiedliśmy ich oczekiwać i po raz kolejny chcą widzieć „pomarańczowe” barwy na swoim wyścigu” – mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.
100.edycja Giro d’Italia rozpocznie się na Sardynii, gdzie rozegrane zostaną pierwsze trzy etapy. Po dniu przerwy zawodnicy wznowią ściganie dwoma etapami na Sycylii, w tym jednym górskim, pod Etnę. W kolejnych dniach peleton będzie odkrywał tereny południowych Włoch, które nigdy lub rzadko były w przeszłości odwiedzane przez włoski wyścig.
Kolarze zmierzać będą na północ, przejeżdżając praktycznie przez całą długość kraju i odwiedzając 17 z 21 regionów. Trasa nawiązywać będzie do wielu kolarskich mistrzów, takich jak Gino Bartali, Coppi, czy też Marco Pantani, a także miejsc, które odegrały znaczącą rolę w historii Włoch. Zmagania zakończą się 28 maja w Mediolanie, który gościł etap Giro d’Italia aż 75-krotnie.
Łącznie na trasie trzytygodniowego wyścigu jest sześć płaskich odcinków, osiem pofałdowanych, pięć górskich z metą na podjeździe (w programie są m.in. podjazdy pod Blockhaus, Passo Pordoi, Monte Grappa, Passo del Mortirolo, czy też najwyższy szczyt wyścigu Passo Delo Stelvio) oraz dwie indywidualne czasówki.

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: 0