Home Polish Polish — mix Koncerty, bale i parada. Huczna inauguracja prezydentury Trumpa

Koncerty, bale i parada. Huczna inauguracja prezydentury Trumpa

332
0
SHARE

NewsHubDonald Trump zostanie w Londynie… na zawsze W przededniu ceremonii zaprzysiężenia Donald Trump, wraz z przyszłym wiceprezydentem Mikem Pencem, złoży wieniec na wojskowym cmentarzu Arlington (21:00 naszego czasu). Następnie uda się na koncert przy pomniku Lincolna, gdzie wygłosi przemówienie. Wieczorem odbędzie się kilka balów organizowanych przez zwolenników nowego prezydenta.
W piątek na Kapitolu Donald Trump złoży przysięgę na wierność konstytucji, po czym uda się do Białego Domu. Następnie odbędzie się tradycyjna parada prezydencka na Pennsylvania Avenue, łączącej Kapitol z Białym Domem.
Donald Trump will become America’s 45th President tomorrow – but what actually happens at the presidential inauguration? pic.twitter.com/sIEoRl55dU — Press Association (@PA) January 19, 2017
Na inaugurację nowego prezydenta przybyli Amerykanie z całego kraju. Niektórzy bilety lotnicze i miejsca w hotelach rezerwowali już rok temu, nie wiedząc, kto będzie następnym prezydentem.
Organizatorzy spodziewają się, że w inauguracji 45. prezydenta USA weźmie udział ok. 900 tysięcy osób. To mniej więcej tyle, ile przybyło na zaprzysiężenie George’a Busha, ale znacznie mniej niż na inauguracji Baracka Obamy, w której uczestniczyło prawie 2 miliony Amerykanów.
#wieszwiecej
| Polub nas

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: -4