Home Polish Polish — mix Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Tomasza…

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Tomasza…

409
0
SHARE

NewsHubO decyzji głowy państwa, by Tomasza Kalitę pośmiertnie odznaczyć Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za “wybitne zasługi w działalności publicznej” poinformowała na Twitterze Kancelaria Prezydenta.
Kilka godzin przed informacją o odznaczeniu zmarłego polityka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski poinformował, że Andrzej Duda weźmie udział w pogrzebie Tomasza Kality, z którym przed kilkoma miesiącami spotkał się w sprawie omówienia możliwości legalizacji produktów medycznych wytwarzanych na bazie marihuany.
Były poseł i rzecznik Sojuszu Lewicy Demokratycznej zmarł w poniedziałek 16 stycznia. W ostatnich miesiącach swojego życia zmagał się z chorobą nowotworową. 31 maja 2016 roku u Tomasza Kality zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu – glejaka wielopostaciowego. Wówczas rozpoczął walkę o zalegalizowanie medycznej marihuany i jej pochodnych, które uśmierzają ból chroniczny będący efektem niektórych schorzeń. Tomasz Kalita w minionych miesiącach często w rozmowach z mediami mówił o chorobie, polityce, znaczeniu rodziny i walce o godne życie dla pacjentów.

Similarity rank: 4.2
Sentiment rank: 0