Home Polish Polish — mix Lawina zeszła na hotel we Włoszech, są ofiary

Lawina zeszła na hotel we Włoszech, są ofiary

518
0
SHARE

NewsHubNa narciarski hotel w miejscowości Farindola w środkowych Włoszech po trzęsieniu ziemi zeszła lawina. Szef grupy policji, która dotarła do zasypanego budynku Antonio Crocetta powiedział, że „jest wiele ofiar”.
Od wczorajszego poranka budynek był całkowicie odcięty od świata. Policjanci dotarli do niego po pokonaniu 10 kilometrów na nartach. Jak podała Włoska Agencja Obrony Cywilnej, w Hotelu Rigopiano, położonym na zboczach masywu Gran Sasso w momencie pierwszego z trzęsień ziemi było około 30 osób. Agencja na razie nie potwierdziła informacji o ofiarach. Prezydent prowincji Pescara, Antonio Di Marco poinformował natomiast, że udało się uratować dwie osoby. Wiadomo, że budynek został poważnie zniszczony.
Ratownicy mówią o licznych ofiarach, może nawet ponad dwudziestu. W hotelu na wysokości 1200 npm było od 22 do 30 osób. Według tych relacji, jedna z uratowanych osób, jest w stanie skrajnego wychłodzenia, ale jej życie nie jest zagrożone. Pozostałych turystów uznano w tej chwili za zaginionych. Pod naporem śniegu i kamieni hotel z lat 30. XX wieku częściowo zawalił się, a częściowo przywalony jest grubą warstwą śniegu. Zawieja, jaka nawiedziła wcześniej okolicę, utrudniała ekipom dotarcie na miejsce tragedii. Zajęło to więcej czasu niż się spodziewano. Akcja trwa.
Lawina, która uderzyła w hotel, została wywołana przez serię trzęsień ziemi w centralnych Włoszech, do których doszło wczoraj rano. Farindola leży około 90 kilometrów od epicentrum wstrząsów.

Similarity rank: 14
Sentiment rank: 0